Szerző Téma: Deepline  (Megtekintve 3237 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deep line

• Vendég
Deepline
« Dátum: Március 24, 2013, 05:01:56 pm »
Üdv

Szeretnék (át)jelentkezni a klánba, amennyiben van rá lehetőség, és megfelelek. A kérdésekre a válaszok:

1, Napszaktól függetlenül játszom, ahogy a beosztásom engedi. Általában 3 napig elérhető vagyok, majd a következő nap csak este, ezután 2 napig nem, és újra előről.

2, Rendszeresen használom a TS-t

3, Egyiken sem

4, Játszottam százatban és CW-n többször is

5, Igen

6, Rámentem a Global Map-on pár provinciára, és így találtam meg a klánt. Egy magyar klánt kerestem, amely elég aktív ahhoz, hogy lehessen szervezett csatákban értelmes emberekkel együtt játszani. Sajnos a jelenlegi klánom (AHA) inaktívvá vált század és CW szinten is.

7, Prémium tankom jelenleg nincs, de megfordult már a fejemben. Prémium fiókom viszont állandóan van.

Jelenleg rendelkezem egy IS-3-as heavy-vel, IS-8 kifejlesztve, de nincs még meg rá a keret. 3 skilles legénységgel
TD vonalon egy Object 704, Object 268 kifejlesztve, de még erre sincs keret. 4 skilles legénységgel
SPG vonalon egy M12, és T92. 4 skilles legénységgel
Extra modulokat használok, meg néhány add-ons-t is természetesen.

Zárójelben megjegyezném, hogy ha esetleg a rossz "EFI"-m bármit is számítana, akkor hadd mondjam el, hogy nem sokat ér. Tier X-es tankkal, ami nekem még nincs, könnyű jó statisztikákat hozni, ellenben főleg arty-val és TD-vel játszva, nem olyan könnyű mások hülyesége mellett jól szerepelni, hogy a mindenható EFI értékem is jó legyen. ;)

Köszönöm a lehetőséget

Deepline

Rézmalac

• 1st Ezredes ever
  • Vezetőség
  • Epic Member
  • *
  • Light & medium tank fan
    • Profil megtekintése
Re:Deepline
« Válasz #1 Dátum: Március 25, 2013, 10:39:16 am »

Zárójelben megjegyezném, hogy ha esetleg a rossz "EFI"-m bármit is számítana, akkor hadd mondjam el, hogy nem sokat ér. Tier X-es tankkal, ami nekem még nincs, könnyű jó statisztikákat hozni, ellenben főleg arty-val és TD-vel játszva, nem olyan könnyű mások hülyesége mellett jól szerepelni, hogy a mindenható EFI értékem is jó legyen. ;)

Szia!

Ne haragudj, hogy ezzel kezdek, de mivel te is kiemelted, nem hagyhattam szó nélkül.  :)
Érdekes, hogy mindig mindenki ezt mondja - akinek rossz eff-je. Megjegyzem a tiéd egyáltalán nem vészes, nem állsz messze az 1000-től.
Én azt szoktam mondani annak, aki ezzel jön, hogy akkor szerinted miért van, hogy a nagy klánok legjobb játékosai sima random csatában is hoznak 1800 eff-et, és 60% winrate-et? Ugyanazokkal a siemka csapattársakkal mint te vagy én.

Úgy van ez, hogy mivel átlagban mindenkinek 2% döntetlenje van, egy tök átlagos játékos 49% győzelemmel és 49% vereséggel rendelkezik.
Akinek ez fölött van, azok mind azok a meccsek amiket ő egyedül, vagy ő és még 1-2 jó játékos dönt el. És nyilván minél magasabb a winrate, annál gyakrabban kell valami rendkívülit nyújtani, ami persze viszi magával a többi eredményét. Szóval minden mindennel összefügg, nem szabad az mögé bújni, hogy a winrate-em meg az effem a csapattársak miatt rossz. Ha valaki 49% alatt van, akkor bizony ő szinte sosem tud a saját csapata javára fordítani egy csatát.

Ezt mindentől függetlenül írom (felveszünk, vagy sem), ezek sajnos tények.
Ha nem lennék rézbőrű, lehetnék pókmalac.

Kedves vörös színű, fém sertés - by Szilu

pointer4

• A nyugdíjas 1. számú klánqrva
  • Epic Member
  • *
  • Tiszteletbeli Örökös Klántag
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: Március 25, 2013, 11:29:34 am »
nincs itt nagy baj

Efficiency Rating:991 (Average)
WN6 Rating:1,081 (Average)
WN7 Rating:1,081 (Average)
Battles:7,140
Win Rate:47.6%
Average damage:926
Average experience:464
Maximum experience:2,176
Avg. base capture:0.78
Avg. base defense:0.84
Average kills:0.90
Battles survived:31.1%
Sebzés meg kill van, a nyerési arányodat te tudod miért rosz. Lehet erőltetett, sikertlen platoon/századozások végett ? Mert van ami tankoddal jó a nyerési arányod, mással meg alacsony.

Deep line

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: Március 25, 2013, 12:06:13 pm »

Szia!

Ne haragudj, hogy ezzel kezdek, de mivel te is kiemelted, nem hagyhattam szó nélkül.  :)
Érdekes, hogy mindig mindenki ezt mondja - akinek rossz eff-je. Megjegyzem a tiéd egyáltalán nem vészes, nem állsz messze az 1000-től.
Én azt szoktam mondani annak, aki ezzel jön, hogy akkor szerinted miért van, hogy a nagy klánok legjobb játékosai sima random csatában is hoznak 1800 eff-et, és 60% winrate-et? Ugyanazokkal a siemka csapattársakkal mint te vagy én.

Úgy van ez, hogy mivel átlagban mindenkinek 2% döntetlenje van, egy tök átlagos játékos 49% győzelemmel és 49% vereséggel rendelkezik.
Akinek ez fölött van, azok mind azok a meccsek amiket ő egyedül, vagy ő és még 1-2 jó játékos dönt el. És nyilván minél magasabb a winrate, annál gyakrabban kell valami rendkívülit nyújtani, ami persze viszi magával a többi eredményét. Szóval minden mindennel összefügg, nem szabad az mögé bújni, hogy a winrate-em meg az effem a csapattársak miatt rossz. Ha valaki 49% alatt van, akkor bizony ő szinte sosem tud a saját csapata javára fordítani egy csatát.

Ezt mindentől függetlenül írom (felveszünk, vagy sem), ezek sajnos tények.

Sziasztok

Megjegyzem elöljáróban, hogy nem tudom pontosan mi és hogyan számít bele ebbe az értékbe. De úgy tudom, ez az érték általánosban van megadva, tehát az összes statisztika beleszámít az összes tankkal adott időn belül. Ha pedig ez így van, 1-2, esetleg akár 3-4 darab X-es tankkal rendelkező játékos adott időn belül sokkal jobb eredményeket tud elérni, mint aki nem rendelkezik ilyennel, hiszen több csatában tud részt venni alapvetően nagyobb eséllyel, és ebből következik, hogy aki több ideje játszik, nagyobb tankokkal is rendelkezik, nagyobb tapasztalattal, magasabb EFF-el.

Számos megfigyelésem bizonyítja, mint azt nyilván Ti is megfigyeltétek már, hogy eget döngető EFF-el is vannak szép számmal játékosok, akik csak durr bele mennek előre, mindenféle taktikát, térkép figyelést, segítségadást nélkülözve. Ezek általában tömegbe verődve megindulnak rush-olni (talán azt hiszik TOP tierrel megállíthatatlanok), mindegy, védés van-e vagy ütközet, a TD-kre és SPG-kre fittyet hányva, azokat hátrahagyva viszik bele a csapatot a biztos vesztésbe, aztán általában ők szoktak az EFF értékre hivatkozva "noob"-ozni mindenkit, mikor ők középen ragadva túlélték a csatát, mögöttük meg befoglalták a bázist.. Ámulok és bámulok, hogy egyáltalán hogy jutottak el ezek eddig a szintig. :)

És nem nagyképűségből, de én magam tudom, hogy mennyire vagyok jó, Object 704-el általában elég jól hozok a konyhára, lehet, hogy nem élem túl a csatát, de alsó hangon magammal viszek 3 ellent, ha nem rohannak le azonnal (a heavy-k és mediumuk által hagyott lyukakon), M12-essel szintugy, parádézni szoktam. Sok esetben mentettem meg a csatát a biztos vereségtől, magas EFF-el rendelkező játékosok mellett, és ellen. Mégsem valami jó az EFF-em. Ebből tudom, hogy valami nem kerek ebben a statisztikában, mert én magam tudom, hogy gyakran sokkal jobban szerepelek, mint akiknek statisztikailag kéne... :)

Deep line

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: Március 25, 2013, 12:28:29 pm »
nincs itt nagy baj

Efficiency Rating:991 (Average)
WN6 Rating:1,081 (Average)
WN7 Rating:1,081 (Average)
Battles:7,140
Win Rate:47.6%
Average damage:926
Average experience:464
Maximum experience:2,176
Avg. base capture:0.78
Avg. base defense:0.84
Average kills:0.90
Battles survived:31.1%
Sebzés meg kill van, a nyerési arányodat te tudod miért rosz. Lehet erőltetett, sikertlen platoon/századozások végett ? Mert van ami tankoddal jó a nyerési arányod, mással meg alacsony.

Igen, sajnos elég sok volt a sikertelen századozás. De szerintem az is sokat számit az arányba, hogy mivel főleg egyedül, és főleg TD-vel és SPG-vel játszom, és csak azt tudom felhozni mentségemre, hogy emiatt a csapattársaimra vagyok utalva. Számos csatám van a csodálatosan működő MatchMaking rendszeren belül, amiben arty-val vagyok az első lövés előtt kiszednek, mert a felderítő átjutott/átengedték, ez pedig akárhogy is nézzük, legtöbb esetben a taktika hiánya miatt van, tehát csak azt tudom okolni, aki mulasztott, nem magamat, amiért arty-val nem tudok védekezni közelharcban, a TD- pedig szintén nem rendelkezik toronnyal, hogy a fenekem mögül kiszedjem a felderítőt. T92-es arty-val ez fokozottan igaz, sokkal lassabb.

Szóval a fentiek miatt is rossz a túlélési arányom. Persze ez csak részigazság, van még mit tanulnom nekem is. Még csak kicsivel több, mint 1 éve játszom, s mikor elértem a minimum limitet az AHA-ba, jelentkeztem oda, és felvettek. Szándékom az volt, hogy elkerüljem az fent említett esélytelen csatákat, hogy ha ebben a játékban ilyen fontos a taktika, akkor lehessen is játszani normálisan, csapatban, és tanuljak a tapasztaltabbaktól. De sajnos ott szervezett csata, századozás vagy szakaszozás alig volt, a CW-re is sokszor nem volt meg az ember. Gyakorló csatában egyszer nem vettem részt, pedig úgy gondolom egy sikeres klánnak gyakran kell gyakorlonia egymás ellen, mert így lehet a legjobban fejlődnie mindenkinek, és összeszokni. De sajnos ezek kimaradtak, és már a klán sem él.

Rézmalac

• 1st Ezredes ever
  • Vezetőség
  • Epic Member
  • *
  • Light & medium tank fan
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: Március 25, 2013, 01:36:29 pm »
A legtöbb dolgot jól látod, még egyetlen egybe kötnék bele: a tier10-esek élete bizony nem csak móka és kacagás!  wot_glass

Megtudod majd amikor odaérsz.
Annak ellenére, hogy minden csatában top tank vagy, tehát nincs az a meglepetés, hogy stock 7-es TD-vel berak tier10-be, rengeteg buktató van, amiken bizony a csata kimenetele múlik.

Ha kevés tier10 van, mondjuk 2-2, nagyon nem mindegy merre indulsz. Ha nem arra mint az ellenfél, és csak kicsit több segítsége van az ellenfél 10-eseinek, átjutnak a védőkön simán, míg te a másik oldalon harcolsz. Bukta és keresed a hibáidat.

Ha sok van, akkor még nehezebb, hogyan osszuk fel őket? Merre hány menjen? Az ellenfél vajon hogy csinálja? Platoonok tovább bonyolítják. Tier10-ben rengeteg sima vereség van, 15-4 és hasonlók, pusztán abból, hogy egyenlőtlenül oszlottak el a 10-esek a pályán.

És alapjában, ha 10-esben ülsz, mindenki téged akar kilőni először, mert te vagy a fő ellenfél. Arty, 1000-est sebző TD-k, medek, mindenki.
Bizony-bizony könnyű belekeveredni olyan csatába, ahol 2-3 lövésed van és meghaltál.

Ebből ne azt szűrd le, hogy nem jó a 10-esekkel játszani, mert abszolút ez a csúcs. Csak nagyon más műfaj, és nagyon észnél kell lenni.
Egy 10-es tank javítása 30-40k kredit, plusz lőszer, szóval a pénzt is viszi rettenetesen.

Plusz a 10-esekkel, legalábbis ilyen klánokban sokat CW-zik az ember. És CW-n semmi más nem számít, csak a terület meglegyen. Így biza sok 15 perces döntetlen ültünk már végig, és ez mind megy a statunkba. 10-essel 60 exp-s kör, 0 sebzéssel.

Na mindezt csak azért írtam le, hogy nem függ a tiertől, hogy milyen az eff-ed, és nem tier10-el a legkönnyebb növelni.
Saját tapasztalatom alapján erre a tier 5-6 a legjobb. Itt még akár egyedül is megnyerhetsz egy csatát egy OP tankkal és OP legénységgel.
Funból rengeteget játszom magam is tier6-ban.
Ha nem lennék rézbőrű, lehetnék pókmalac.

Kedves vörös színű, fém sertés - by Szilu

chewy

• Epic Member
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: Március 25, 2013, 04:52:40 pm »
Annyival egészíteni ezt ki, hogy tapasztalataim szerint tier X-ben a legnehezebb jó effet csinálni... Ebben a tierben felül reprezentáltak a jó játékosok, így ha ellened vannak akkor az a baj, hogy egy pillanat alatt kijön a tudás beli különbség, ha meg veled és szrencsétlenkedes van, akkor időd nem lesz sebezni... :-)
Spoiler

Ne ígérj, ha boldog vagy!
Ne válaszolj, ha mérges vagy!
Ne dönts, ha szomorú vagy!

Deep line

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: Március 26, 2013, 07:32:55 pm »
A legtöbb dolgot jól látod, még egyetlen egybe kötnék bele: a tier10-esek élete bizony nem csak móka és kacagás!  wot_glass

Megtudod majd amikor odaérsz.
Annak ellenére, hogy minden csatában top tank vagy, tehát nincs az a meglepetés, hogy stock 7-es TD-vel berak tier10-be, rengeteg buktató van, amiken bizony a csata kimenetele múlik.

Ha kevés tier10 van, mondjuk 2-2, nagyon nem mindegy merre indulsz. Ha nem arra mint az ellenfél, és csak kicsit több segítsége van az ellenfél 10-eseinek, átjutnak a védőkön simán, míg te a másik oldalon harcolsz. Bukta és keresed a hibáidat.

Ha sok van, akkor még nehezebb, hogyan osszuk fel őket? Merre hány menjen? Az ellenfél vajon hogy csinálja? Platoonok tovább bonyolítják. Tier10-ben rengeteg sima vereség van, 15-4 és hasonlók, pusztán abból, hogy egyenlőtlenül oszlottak el a 10-esek a pályán.

És alapjában, ha 10-esben ülsz, mindenki téged akar kilőni először, mert te vagy a fő ellenfél. Arty, 1000-est sebző TD-k, medek, mindenki.
Bizony-bizony könnyű belekeveredni olyan csatába, ahol 2-3 lövésed van és meghaltál.

Ebből ne azt szűrd le, hogy nem jó a 10-esekkel játszani, mert abszolút ez a csúcs. Csak nagyon más műfaj, és nagyon észnél kell lenni.
Egy 10-es tank javítása 30-40k kredit, plusz lőszer, szóval a pénzt is viszi rettenetesen.

Plusz a 10-esekkel, legalábbis ilyen klánokban sokat CW-zik az ember. És CW-n semmi más nem számít, csak a terület meglegyen. Így biza sok 15 perces döntetlen ültünk már végig, és ez mind megy a statunkba. 10-essel 60 exp-s kör, 0 sebzéssel.

Na mindezt csak azért írtam le, hogy nem függ a tiertől, hogy milyen az eff-ed, és nem tier10-el a legkönnyebb növelni.
Saját tapasztalatom alapján erre a tier 5-6 a legjobb. Itt még akár egyedül is megnyerhetsz egy csatát egy OP tankkal és OP legénységgel.
Funból rengeteget játszom magam is tier6-ban.

Még nincsen X-es nehéz tankom, de amiket leírsz, átlátom, tisztában vagyok vele.
Egy gondolat azért a pozició kiválasztásához: Nagyon sok nehéz tank vezetőjénél feltűnik, hogy térképet egyáltalán nem figyel, másokra nem hallgat. Persze fontos a megelőző jó döntés, de ha rossz irányba indulnak el, és van lehetőség korrigálni, akkor azért battyogjon már át a túloldalra. IX-es TD-vel én folyamatosan a lyukakat próbálom töltögetni, amit kihagynak. Persze mikor segítséget kérek, nem kapok, és megint én vagyok a "noob", ha rámjön két med, és csak egyet tudok lőni... és nyilván ezért is olyan rossz a túlélési arányom. Ha én TD-vel meg tudom tenni azt, hogy helyet változtatok, kockáztatva egy segglövést és azonnali halált, akkor azt egy nehéz tank is meg tudja tenni.
És még egy mommentum, amit leírtál, nem mentség arra, amikor az összes nehéz tank egy tömegben toporog, és nem reagálnak az eseményekre. Mikor 4-5 másik játékos folyamatosan a nehéz tankok kockáját pittyegteti, és "SOS" jeleket küldözget, a térképen meg az ellenkező oldalon pirosodnak, akkor mozduljon meg, és menjen segíteni, ne "na majd én megnyerem a csatát" felkiáltással menjenek foglalni, vagy a "fejezd be noob" mondatokkal továbbra is távoli megfigyelőként tevékenykedni.
Másik kedvencem, mikor a gyér angolommal próbálom elmagyarázni a nehezeknek és közepeknek, hogy védésnél, főleg Westfield és Malinovka, régebben Prokhorovka pályáknál miért végzetes kempelni a bázison. Oké, hogy védünk, de ha a tüzérségnek kell eljátszania a felderítő szerepét is, mert az összes tank "rájuk áll", és nem tartanak távolságot tőlük, akkor az már a legalja, ott semmi érzék nincs ehhez a játékhoz. Szóval értem én, hogy nehéz a dolguk, de ez akkor is csapatjáték. Reagálni kell az új fejleményekre, mint a háborúban, és nem csak menni előre, mint egy...tank... :) Márpedig ez sajnos jellemzően igen ritka jelenség.

Félreértés ne essék, nem szapulni kívánom a nehéz tankosokat. De ezek is beletartoznak a képbe. :)

T92-vel egyébként megtanultam már én is, hogy az SPG-k élete nem csak játék és mese. Ide igaz ugyanúgy a rossz döntéstől kezdve a drágaságig minden. Ebben a kategóriában talán csak a francia vonalat leszámítva, mindegyik dög óriási, marha nehéz, marha lassú, és marha drága. Ha az indulásnál csak rossz irányba fordulsz, jó eséllyel kicsinálnak, mielőtt takarásba érsz. Egy töltés 40 másodperc töltésgyorsítóval, és ha célpontot kell váltani, jó 10-15 másodperc, míg beszűkülök. Ha egy felderítő az 50 méteres zónámat átlépi, még akkor sem tudnám leszedni, ha elég gyorsan tudnék ráfordulni, mert a lövegem 3x olyan magasan van, mint a felderítő teteje. Komolyan, szopás az egész...viszont imádom a pusztítást, amit végezni képes akár egy mellélövés során is :)

Egyébként Akyra-t ismerem, játszottunk már párszor együtt. Esetleg ő is tud mondani néhány szót rólam, ha még emlékszik..

M3talist

• KOFOLA Oligarcha
  • Vezetőség
  • Epic Member
  • *
  • Toborzó
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: Március 26, 2013, 09:03:50 pm »
Üdv bocs, hogy eddig nem válaszoltam, ahogy mondod a stat nem árul el mindent és rá lehet feküdni, viszont mégis add egy viszonyítási alapot. Mivel nem vagy olyan messze az általam kiszabot határtól, ezért majd valamelyik nap majd amikor mindketten fenn leszünk behívlak platoonba, esetleg te is rám írhatsz ha online vagyok. Azután meg majd meglátjuk, hogy hogy tovább.
M3talist
Mordin Solus: Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.